İzmir Teknotest Test ve Sistem Geliştirme Laboratuvarları Hizmete Girdi

Ajansımız tarafından güdümlü proje desteği kapsamında desteklenen ve İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen proje ile İzmir’de elektrik-elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve girişimciler önemli bir araştırma-geliştirme altyapısına kavuştu.

İzmir Bilimsel Araştırma, Uygulama, Test ve Sistem Geliştirme Laboratuvarları (İzmir Teknotest) projesi, İzmir İTOB Organize Sanayi Bölgesi içerisinde İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı A.Ş. (İzmir Bilimpark) sınırları içerisinde yer alıyor.

Elektrik ve elektronik sektörüne yönelik olarak akredite bir bilimsel araştırma-uygulama laboratuvarı olarak kurulan merkezde, otomotivden tıbbi cihazlara çok geniş bir sektörel dağılımda faaliyet gösteren, elektrikli, elektronik ve elektromekanik cihazların ihracatını yapmak isteyen, bu ürünlerin tasarımını ve üretimini yapan özel sektör kuruluşları, gerek iç piyasa satışlarında gerek ihracatlarında zorunlu olan CE belgesini alabilmeleri için gerekli olan testleri İzmir’de yaptırma imkanına sahip oldular. Aynı zamanda merkezde, ürün geliştirme ve testlerinin yapılabilmesinin de sektörün önemli bir ihtiyacına cevap vermesi bekleniyor.