İzmir’in Organize Sanayi ve Serbest Bölgeleri Ajansımız Desteği ile Gelişiyor

İzmir Kalkınma Ajansı olarak bölgemizin sanayi altyapısının geliştirilmesi amacıyla OSB ve Serbest Bölgelere yönelik uyguladığımız “Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında 10 projeye günümüz fiyatlarıyla 26,5 milyon TL destek sağladık!

 

İzmir’de yer alan Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) ve Serbest Bölgeler ilimizdeki sanayi yatırımlarının çok önemli bir bölümünü bünyesinde barındırmakta. Bu bölgelerdeki altyapı koşullarının iyileşmesi ve gelişmesi, işletmelerin verimliliklerinin artırılmasında kritik bir rol oynarken aynı zamanda bu bölgelerin yatırımcılar nezdinde daha cazip hale gelmesi açısından da büyük önem taşımakta.

 

İzmir Kalkınma Ajansı olarak bölgemizin sanayi altyapısının geliştirilmesi amacıyla OSB ve Serbest Bölgelere yönelik uyguladığımız Sanayi Bölgelerini Geliştirme Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında 10 projeye günümüz fiyatlarıyla 26,5 milyon TL destek sağladık!

 

Uygulaması 2018 yılında biten program kapsamında;

İzmir Pancar OSB, İzmir Kemalpaşa OSB ile Tire OSB’de desteklediğimiz Atık Su Arıtma Tesisi Yapımı projeleri ve İTOB OSB İçme Suyu Arıtma Tesisi ve Su Deposu Yapımı projesi aracılığıyla kaynak verimliliğinin artırılmasına katkıda bulunduk.

 

Bergama Organize Sanayi Bölgesi ve Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen Enerji Altyapısı ve Yol Yapımı projeleri ile bu bölgelerdeki yerleşik işletmelere daha kaliteli hizmet sunulmasına destek sağladık.

 

Türkiye’nin tek plastik ihtisas sanayi bölgesi olan Menemen Plastik İhtisas OSB’de gerçekleştirilen Enerji Dağıtım Şebekesi Kurulumu ve Yol Yapımı projesi ile bölgenin yatırım yönünden daha cazip hale gelmesinde katkıda bulunduk.

 

İZBAŞ İzmir Serbest Bölge’de desteklediğimiz Solar Çamur Kurutma Tesisi Yapımı projesi ile kimyasal ve fiziksel kurutmanın yapamadığı susuzlaştırma işleminin güneş enerjisi ile gerçekleştirilmesini sağlayarak karbon salınımının azaltılması ve lojistik maliyetlerinde tasarruf edilmesine destek olduk.