Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi, İzmir’in Teknoloji Üretme Kabiliyetinin Artırılmasında Öncü Rol Oynuyor

Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi, İzmir’in Teknoloji Üretme Kabiliyetinin Artırılmasında Öncü Rol Oynuyor

 

Ajansımız, Türkiye’de kalkınma ajansları tarafından yürütülen ilk güdümlü proje olan Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’ne sağladığı destekle potansiyel girişimcilerin teknoloji odaklı inovasyonlar yaratarak bölgenin rekabetçi gücünün artmasına katkıda bulunuyor

 

Türkiye’de kurulan ilk teknoparklardan biri olan İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark İzmir, yenilikçi fikirler ve nitelikli teknolojik bilgiyi sanayicilerle buluşturuyor.

 

Teknopark İzmir bünyesinde yer alan ve Ajansımız destekleriyle 2016 yılında hizmete alınan İnovasyon Merkezi, Türkiye’de kalkınma ajansları tarafından yürütülen ilk güdümlü proje olarak İzmir’de teknolojik inovasyonu destekleyen ve rekabet gücünün artmasına katkı sağlayan önemli bir merkez konumunda. İnovasyon Merkezi çatısı altında oluşturulan ekosistemde yenilikçi fikirleri olan sanayiciler ile akademisyenler ve bilim insanları bir araya geliyor.

 

Toplamda 1000’in üzerinde çalışan ve tekno-girişimci ile 150’nin üzerinde şirkete ev sahipliği yapan Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi ülkemizin milli teknoloji hamlesiyle teknoloji ve yenilik kabiliyetinin artırılmasında öncü rol oynamaya devam ediyor.

 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ile aynı kampüsü paylaşan Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde öğrenciler ve akademisyenler tarafından kurulan, bilgiyi ticarete dönüştürerek hem Türkiye’de hem de yurtdışında önemli değerler yaratan 47 şirket bulunuyor.