GreenTech İzmir 2021

GreenTech İzmir 2021

Türkiye’deki yeşil teknoloji startuplarını kurumsal aktörler ile bir araya getiren GreenTech İzmir 2021 Çevrimiçi Buluşma Günü 1 Aralık’ta gerçekleşti.

Yeşil teknolojiler ve sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren startuplar ile kurumsal aktörleri bir araya getiren ve iş birliklerini hızlandıran GreenTech İzmir Programının dördüncüsü İzmir Kalkınma Ajansı tarafından Kök Projekt ve ReDis Innovation iş birliğiyle düzenlendi. Her yıl yeniliklerle devam eden program 2021 yılında eklenen tarım teknolojileri bileşeniyle etki alanını genişletti.

Yeşil teknolojilerdeki gelişmelerin sunduğu fırsatları değerlendirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla kamu kurumları, yerel yönetimler, sanayi bölgeleri, teknoparklar, büyük şirketler gibi kurumsal aktörler ile yeşil teknoloji startuplarını bir araya getiren program kapsamında tüm Türkiye’den belli kriterler çerçevesinde seçilen 16 startup etkinlik öncesi çevrimiçi hazırlık kampına alınarak eğitim ve mentörlük desteği aldı.

Kamp dönemini başarıyla tamamlayarak Buluşma Gününe katılan startuplar; 3pmetrics, ICARBON, Akıllı Mantar, CIS Analytic, Oksihidrojen, Mapla Biotechnology, SPUTEK Teknoloji, Natco Natural, Oleatex, Sumatrix Biyoteknoloji, ESular, Farmlabs, GreenboxFarms, Munis Tarım, Plantify ve SeraCell olurken çok sayıda kamu kurumu, yerel yönetim, sanayi ve ticaret odası temsilcilerinin yanı sıra Tüpraş, Socar, Eti, Sütaş, Anadolu Efes, AkzoNobel, PepsiCo. gibi şirketlerin temsilcilerine girişimlerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı buldu. Etkinliğe 62 farklı kurumdan 150 temsilci katıldı.

GreenTech İzmir programı hakkında detaylı bilgi için:  https://izka.org.tr/greentech/