Best For Energy Projesi Açılış Etkinliği ve Türkiye’de Temiz Enerji Teknolojileri Paneli 9 Aralık’ta

Best For Energy Projesi Açılış Etkinliği ve Türkiye’de Temiz Enerji Teknolojileri Paneli 9 Aralık’ta

Ajansımız tarafından Enerji ve Sanayicileri İş Adamları Derneği (ENSİA) ortaklığında yürütülen BEST for Energy Projesi, 9 Aralık 2020 tarihinde gerçekleşecek BEST for Energy Projesi Açılış Etkinliği ve Türkiye’de Temiz Enerji Teknolojileri Paneli ile devam ediyor. Etkinlikte projenin tanıtım sunumu ve sonrasında Türkiye’de temiz enerji teknolojileri üretiminin mevcut durumunun ve gelecek potansiyelinin değerlendirileceği bir panel yer alacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenen BEST for Energy (Boosting Effective and Sustainable Transformation for Energy – Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi) Projesi, İzmir için yeşil ve mavi büyüme yaklaşımları temelinde, İzmir’in temiz enerji ve temiz teknolojiler alanında bir üretim merkezine dönüşümünü amaçlıyor. Projede, bu amaca ulaşabilmek için, İzmir ve çevresinde temiz enerji ve temiz teknolojiler alanında bir üretim ve hizmetler kümesi geliştirilmesi hedefleniyor. Proje, Avrupa Yeşil Mutabakatı’na yönelik Türkiye’de yürütülen önemli faaliyetlerden birisi olarak değerlendiriliyor.

BEST for Energy Projesi Açılış Etkinliği ve Türkiye’de Temiz Enerji Teknolojileri Paneli’nin ilk bölümünde, projenin sektördeki firmalardan startuplara, üniversitelerden sivil toplum kuruluşlarına, kamu kurumlarından öğrencilere kadar farklı paydaşlarla yürütülmesi planlanan faaliyetlerinin tanıtımı yer alacak.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı ve Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanı Oğuz Can’ın moderatörlüğünü yapacağı Panel bölümünde ise Türkiye’de temiz enerji ve temiz teknolojiler üretiminin geliştirilmesi konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

 

Çevrimiçi olarak 9 Aralık 2020 Çarşamba günü Saat 14:00’te gerçekleşecek etkinliğe https://best.eplatform.live/ adresinden kayıt olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve İletişim için:
Elif Seyhan (Proje Asistanı)
elif.seyhan@bestforenergy.org
0 505 659 4674