Yeşil Teknoloji Startupları GreenTech İzmir’de Buluşuyor

Yeşil Teknoloji Startupları GreenTech İzmir’de Buluşuyor

Ajansımız, Yerli Yeşil Yeni,  Redis Innovation, Endeavor Türkiye, Global CleanTech Innovation Programme (GCIP) ile İzmir’deki tüm teknoloji geliştirme bölgeleri, teknoloji transfer ofisleri ve kuluçka merkezleri iş birliğiyle düzenlenen GreenTech İzmir 2020 Programı, yeşil teknoloji startuplarını kurumsal aktörlerle buluşturuyor.

İlki 2018 yılında yalnızca İzmir’deki startupların katılımıyla düzenlenen Program, 2019 yılında tüm Türkiye’den startupların katılımına açıldı ve yoğun ilgi gördü. Bu yıl 24 Kasım’da üçüncüsü online ortamda düzenlenecek olan Program sayesinde startuplar, temiz teknoloji ürünlerini büyük şirketler, kamu kurumları, belediyeler, organize sanayi bölgeleri gibi kurumsal aktörlere tanıtma imkanına sahip olacak.

GreenTech İzmir Programı, kurumsal aktör ve startupların ortak bir çözüm üzerinde uzlaşmalarını, birlikte değer yaratan dönüşüm süreçlerini başlatmalarını ve daha hızlı büyümek üzere bir araya gelmelerini hedefliyor. Program ile kurumsal aktör ve startuplar arasında ortak Ar-Ge projelerinden hizmet/ürün satışına, yatırımlardan teknoloji lisanslamaya kadar farklı birçok alanda iş birliği yapma fırsatları oluşturulması amaçlanıyor.

 

Kimler başvurabilir?

Yeşil teknolojiler ve sürdürülebilirlik temasında faaliyet gösteren ve ürünü en az proje (Teknoloji validasyonu ve kavram kanıtlama), prototip, erken ticarileşme veya olgunluk aşamasında olan startuplar.

 

Kurumsal aktörlerle işbirliği yaparak, daha hızlı gelişmek isteyen tüm yeşil teknoloji startuplarını GreenTech İzmir 2020 Programına davet ediyoruz.

Başvuru için: https://greentechizmir2020.izka.org.tr/