Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri

Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri

İzmir Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Başkanlığı İzmir Temsilciliği işbirliğiyle “Projem İzmir – Yerelde Kapasite Geliştirme Eğitimleri” düzenlenecektir.

Valilik makamında düzenlenen imza töreninde konuşan İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız; küreselleşen dünyada insan ve bilginin en önemli iki kaynak haline geldiğini belirtirken “Bilgi ve insanın etkin birlikteliği, bireylerin girişimcilik ve liderlik vasıflarının ortaya çıkarılması ve geliştirilmesiyle artı değer oluşturmaktadır. Söz konusu vasıfların özellikle yeni nesillerde ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi, ülkemiz kalkınması için büyük bir çarpan etkisi oluşturacaktır. Bu projelerimizle, gençlerimizi tarihten gelen Ahilik değerlerimiz ışığında ticari ve ahlaki eğitimlere tabi tutarak, Ahilik kültürüne sahip girişimciler ve liderler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedef çerçevesinde iş birliği yapmak üzere kurumlarımızın bir araya gelmesi hepimize memnuniyet veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından, İzmir Valisi Sayın Erol Ayyıldız ve İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Saffet Köse tarafından imzalanan protokolle tören son buldu.