GençBizz

2016 yılından bu yana, İzmir’de girişimcilik kültürünün genç yaşlarda yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen ve İZKA’nın İzmir’deki yerel ortağı olarak yer aldığı GençBizz Liseler…

 

2016 yılından bu yana, İzmir’de girişimcilik kültürünün genç yaşlarda yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen ve İZKA’nın İzmir’deki yerel ortağı olarak yer aldığı GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı’nın finali 25-26 Mayıs tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

 

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayat bulan etkinlikte, 16- 18 yaş grubu lise öğrencilerinin, iş dünyasından mentörler eşliğinde ve öğretmenlerinin rehberliğinde küçük ölçekli şirketlerini ve geliştirdikleri ürünlerini bir fuar kapsamında tanıtmaları hedefleniyor. Öğrenmeye dayalı bir ekonomik eğitim programının İzmir ayağı olan etkinliğin sonunda öğrenciler uluslararası geçerliliği bulunan bir girişimcilik sertifikası olan Entrepreneurial Skills Pass’i kazanma şansı yakalayacak.

İZKA’nın katkıları sonucu GençBizz Liseler Arası Girişimcilik Programı’nın Türkiye Finali’nin bu yıl İzmir’de yapılması sağlanmıştır.