Oyun Sektörünün İlham Veren Aktörleri Start in İzmir Online Çalıştayında Buluştu!

Oyun Sektörünün İlham Veren Aktörleri Start in İzmir Online Çalıştayında Buluştu!

Online etkinlikler serimizin ilki, “Start in İzmir Vol. 1: İzmir’de Oyun Sektörü”, geçtiğimiz hafta oyun sektörünün başarılı girişimcilerini Türkiye’nin dört bir yanından bağlanan katılımcılarla buluşturdu.

Buluşmanın ilk bölümünde başarılı oyun girişimcileri çoğunluğu öğrenci ve yeni girişimcilerden oluşan dinleyicilere tecrübelerini aktararak yol gösterici önerilerde bulundu. Geçtiğimiz yıl dünya listelerinde üst sıralarda yer alan “Kafa Topu” oyunu ile dikkatleri üzerine çeken Masomo Games İş Geliştirme Müdürü Rudi Diriman, İzmir’de doğan bu ilham verici başarı hikayesinin detaylarını paylaşırken Ruby Games yöneticisi Gökhan Sipahi, İzmir’in yeni oyun girişimcilerine sunduğu eşsiz fırsatları değerlendirdi.

Tiplay Studio kurucu ortağı Umut Ermeç “Nereden Başlamalı?” sorusundan yola çıkarak yaratıcılık odaklı bir yol haritası belirlemenin önemine değinirken Next in Game kurucusu Doruk Demirsar oyun sektöründe network etkinliklerinin öneminin altını çizdi. İstanbul’da faaliyet gösteren Amerika merkezli mobil reklamcılık ve pazarlama şirketi AdColony’nin İstanbul ofisinde İş Geliştirme Takım Lideri olarak görev alan Aykut Baştürk ise oyunlarda reklam ve pazarlama taktikleri üzerine konuştu.

Etkinliğin çalıştay bölümünde farklı odalarda gruplandırılan katılımcılar İzmir’de sektörün geliştirilmesi için beyin fırtınası yaparak birlikte proje önerileri geliştirdi. Gruplardan gelen proje önerileri Ajansımızın gelecek dönem çalışmalarına kıymetli girdiler sağlayacak.