Kalkınma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Kalkınma Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Toplantısı 11 Haziran 2024 Salı günü İzmir İktisat Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını İzmir Valisi ve İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Süleyman ELBAN’ın yaptığı toplantıda gerçekleştirilen seçim sonucunda İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet KÖSE Kalkınma Kurulu Başkanı olarak seçilirken, Başkan Vekili, İlim Yayma Cemiyeti İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Musa ALCI oldu.

Kalkınma Kurulu toplantısında ayrıca İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyelikleri için de seçim yapıldı. Seçim sonucunda İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu KESTELLİ, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan TEMUR, Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk GÜLER yönetim kurulu asıl üyeleri olarak seçildi.

Toplantıda ayrıca Kalkınma Kurulu üyelerine Ajans faaliyetleri ve 2024–2028 İzmir Bölge Planı hazırlıkları hakkında bilgi verildi.