İzmir’in Temiz Enerji Yatırım Fırsatları İtalyan Yatırımcılara Tanıtıldı

İzmir’in Temiz Enerji Yatırım Fırsatları İtalyan Yatırımcılara Tanıtıldı

İzmir İtalyan Ticaret Odası tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen “Temiz Enerji Odağında Türkiye ve İzmir’de Yatırım” etkinliği, İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio,  Genel Sekterimiz Dr. Mehmet Yavuz ve İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba’nın katılımlarıyla gerçekleşti.

İzmir İtalyan Ticaret Odası tarafından, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlenen etkinlikte, Türkiye ve İzmir’in temiz enerji sektöründe sunduğu fırsatlar İtalyan yatırımcılara sunuldu. Ajansımız uzmanları, rüzgar, güneş, biyokütle ve jeotermal sektörleri başta olmak üzere temiz enerji sektörünün tüm alt başlıklarında İtalyan yatırımcılara bilgi verdi. Ajansımız tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yürütülen BEST For Energy başlıklı Avrupa Birliği Projesi’nin oluşturacağı iş birliği fırsatları da yatırımcılara aktarıldı.

Etkinlik, İtalyan yatırımcıların Türkiye’de takip etmeleri gereken hukuki süreçler hakkında yapılan sunum ile sona erdi.