İzmir Sanayisi Ajansımızın Desteğiyle Nitelikli Personel Kazanıyor

İzmir Sanayisi Ajansımızın Desteğiyle Nitelikli Personel Kazanıyor

Ajansımızın Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesine verdiği destekle İzmir sanayisi için kurumsal kaynak planlaması konusunda nitelikli personel yetiştirilecek.

MÜSİAD İzmir şubesi tarafından yürütülecek olan “Kurumsal Kaynak Planlaması ERP Konusunda Nitelikli Personel Yetiştirilerek İzmir Sanayisine Kazandırılması” projesi ile İzmir’de nitelikli işgücünün yetişmesi ve nitelikli işgücüne olan talebin karşılanması amacıyla MÜSİAD bünyesinde bir eğitim merkezi kurulacak. Ajansımızın destekleriyle kurulacak bu eğitim merkezi içerisinde, başta ERP eğitimleri olmak üzere, dijital uygulamalar, bilgi ve iletişim teknolojileri uygulamaları, finansal okuryazarlık, veri okuryazarlığı, e-ticaret, dijital pazarlama, markalaşma, çevik uygulamalar konusunda eğitimler ve seminerler düzenlenecek.

Hedef kitlesi gençler ve kadınlar olan bu proje ile ilk aşamada 180 kişiye eğitim verilmesi planlanırken merkezde verilen eğitimleri başarıyla tamamlayan bu katılımcılardan en az 50 tanesi ise MÜSİAD üyesi iş yerlerinde istihdam edilecek.