İZMİR RÜZGÂR SANAYİİ LOJİSTİK İHTİYAÇ ANALİZİ VE İZMİR RÜZGÂR TÜRBİNİ KANADI GERİ DÖNÜŞÜMÜ YOL HARİTASI YAYINDA

İZMİR RÜZGÂR SANAYİİ LOJİSTİK İHTİYAÇ ANALİZİ VE İZMİR RÜZGÂR TÜRBİNİ KANADI GERİ DÖNÜŞÜMÜ YOL HARİTASI YAYINDA

Rüzgâr sanayiinin kendine özgü lojistik ihtiyaçlarının incelendiği ve sektörün gelişmesi için önerilerin sunulduğu “İzmir Rüzgâr Sanayii Lojistik İhtiyaç Analizi” çalışması ve rüzgâr sanayiinin döngüselliğine yönelik mevcut durumun incelendiği, İzmir’de rüzgâr türbini kanatlarının geri dönüşümüne yönelik bir ekosistemin oluşturulması için yol haritasının geliştirildiği “İzmir Rüzgâr Türbini Kanadı Geri Dönüşümü Yol Haritası” çalışması yayında.

İzmir Rüzgâr Sanayii Lojistik İhtiyaç Analizi çalışması, bir kentin planlama süreçlerinin, barındırdığı sektörlerin ihtiyaçları ile birlikte tasarlanmasının önemini vurgularken Çandarlı Limanının sektörün gelişimindeki kilit rolüne dikkat çekiyor. İzmir Rüzgâr Türbini Kanadı Geri Dönüşümü Yol Haritası ise kanatların geri dönüşümünün, bir yandan pek çok sektörün karbon ayak izinin azaltılmasına yardımcı olurken diğer yandan “Rüzgârın Başkenti İzmir”in marka değerine vereceği katkıyı öne çıkarıyor. Çok sayıda paydaşımızın katkılarıyla sektörel ve bölgesel düzeyde hazırlanmış her iki rapor da ülkemizde ilk olma özelliği taşıyor.

İzmir Rüzgâr Sanayii Lojistik İhtiyaç Analizi’ne buradan, İzmir Rüzgâr Türbini Kanadı Geri Dönüşümü Yol Haritası’na buradan ulaşabilirsiniz.