İZKA & Windbaba İş Birliği ile Ücretsiz Rüzgar Enerjisi Eğitimleri Verilecek

İZKA & Windbaba İş Birliği ile Ücretsiz Rüzgar Enerjisi Eğitimleri Verilecek

Ajansımız ve Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye rüzgâr enerjisi sektörüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla ücretsiz online eğitimler verilecektir.

Aşağıda belirtilen 12 farklı konu başlığında ve her biri alanında kendini ispat etmiş yetkin uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak adaylar Yaşar Üniversitesi onaylı eğitim sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Bunun yanı sıra başvuruların değerlendirilmesi aşamasında yapılacak puan sıralamasına göre, her bir üniversitenin başvuru yapan en başarılı iki öğrencisi olmak üzere toplam 16 öğrenciye rüzgâr enerjisi sektöründe faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri tarafından kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetlerini içeren mentorluk hizmeti verilecektir.

1. Avrupa’da ve Türkiye’de Rüzgar Enerjisi
2. Rüzgar Türbin Teknolojisi
3. Rüzgar Enerjisi Proje Yönetimi
4. Rüzgar Türbinlerinde Bakım ve Servis Yöntemleri
5. Rüzgar Enerjisi Analizi
6. Borç Veren Mühendisliği
7. On-Shore Rüzgar Ölçümleri
8. Karasal Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
9. Off-Shore Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
10. Küresel Enerji Görünümü ve Rüzgar Enerjisi
11. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 1
12. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 2

Programa, İzmir’de kurulu üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde okuyan (2019-2020 eğitim-öğretim dönemi mezunları dahil) lisans öğrencileri başvurabilir.

Başvurular, başvuru formunda verilen bilgiler esas alınarak Ajans ve sektör uzmanlarından kurulu bir komisyon tarafından yapılacaktır.

Son Başvuru Tarihi 16 Ağustos 2020’dir.

BAŞVURUN

Başvuru esnasında sunulan bilgi ve belgeler 6698 sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” çerçevesinde işlenecek ve başvuruların değerlendirilmesi dışında herhangi bir amaç için kullanılmayacaktır.