İZKA & Windbaba İş Birliği ile Ücretsiz Rüzgar Enerjisi Eğitimleri Verilecek

İZKA & Windbaba İş Birliği ile Ücretsiz Rüzgar Enerjisi Eğitimleri Verilecek

Ajansımız ve Windbaba iş birliği ile İzmir’de kurulu üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan 101 öğrenciye rüzgâr enerjisi sektörüne ilişkin farkındalığı artırmak amacıyla ücretsiz online eğitimler verilecektir.

Aşağıda belirtilen 12 farklı konu başlığında ve her biri alanında kendini ispat etmiş yetkin uzmanlar tarafından verilecek eğitimlerin sonunda yapılacak sınavda başarılı olacak adaylar Yaşar Üniversitesi onaylı eğitim sertifikasını almaya hak kazanacaktır. Bahsi geçen eğitimlerin dışında program süresi içinde www.windbaba.com.tr web sitesine eklenen yeni eğitimler de program kapsamında eğitim almaya hak kazanan 101 kişinin erişimine açılacaktır.

 1. Avrupa’da ve Türkiye’de Rüzgar Enerjisi
  2. Rüzgar Türbin Teknolojisi
  3. Rüzgar Enerjisi Proje Yönetimi
  4. Rüzgar Türbinlerinde Bakım ve Servis Yöntemleri
  5. Rüzgar Enerjisi Analizi
  6. Borç Veren Mühendisliği
  7. On-Shore Rüzgar Ölçümleri
  8. Karasal Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
  9. Off-Shore Rüzgar Türbinlerinin Çelik Kule Üretimi
  10. Küresel Enerji Görünümü ve Rüzgar Enerjisi
  11. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 1
  12. Rüzgar Enerjisi Finansmanı- 2

Bunun yanı sıra başvuruların değerlendirilmesi aşamasında yapılacak puan sıralamasına göre, her bir üniversitenin başvuru yapan en başarılı iki öğrencisi olmak üzere toplam 16 öğrenciye rüzgâr enerjisi sektöründe faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri tarafından kariyer danışmanlığı ve rehberlik hizmetlerini içeren mentorluk hizmeti verilecektir.

Ayrıca, Online Eğitimleri alan 101 öğrenci arasından tüm eğitimleri tamamlamak ön koşulu ile sertifika sınavları sonucunda en başarılı olan 10 öğrenciye rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet gösteren firmalarda staj imkanı sağlanacaktır.(Pandemi koşullarının el vermesi halinde uygulanacaktır.)

Programa, İzmir’de kurulu üniversitelerin Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler (hazırlık sınıfı hariç) başvurabilir.

Başvurular, başvuru formunda verilen bilgiler esas alınarak Ajans ve sektör uzmanlarından kurulu bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

NOT:

 • Lütfen birden fazla sayıda başvuru yapmayınız. Birden fazla başvuru yapılması halinde ilk başvuru değerlendirmeye esas alınacaktır.
 • 2020 Yılı Ücretsiz Rüzgâr Enerjisi Eğitim Programı kapsamında eğitim alan başvuru sahipleri 2021 programı kapsamına alınmayacaktır.

Son Başvuru Tarihi 30 Nisan Cuma saat 23:59’dur.

 

BAŞVURUN