International Blade Service İzmir’den Türkiye Pazarına Giriyor

International Blade Service İzmir’den Türkiye Pazarına Giriyor

Rüzgar enerjisi sektöründe yeni oyuncular, İzmir üzerinden Türkiye pazarına giriyor. Danimarkalı Danish Blade Service şirketi, International Blade Service olarak Türkiye’ye gelerek, İzmir Rüzgar Enerjisi Ekosisteminin yeni bir üyesi olarak İzmir’de faaliyetlerine başladı.

Danimarka’nın Vamdrup şehri merkezli Danish Blade Service, 2012 yılında kuruldu. Rüzgar enerjisi konusunda 25 yıldan fazla uluslararası deneyime sahip bir yönetim ekibine sahip olan Danish Blade Service, şu anda Dünya çapında farklı konumlarda faaliyet gösteriyor. International Blade Service olarak Türkiye’de faaliyet gösterecek şirketin, onshore ve offshore kanat servisleri hakkında derin deneyime ve bilgiye sahip kalifiye bir işgücü bulunuyor. Şirketin felsefesi, dürüst ve şeffaf diyalog, güçlü güvenilirlik ve uzun vadeli işbirliği yoluyla müşterileriyle yakın ilişkiler oluşturmak olarak belirtiliyor. International Blade Service hizmetlerini geliştirmek için, kanat incelemesi için ROV’lar (Robotik) ve performans iyileştirme önlemlerinin ön tahminleri için CFD modellemesi gibi teknolojileri kullanıyor.

International Blade Service’in ilk olarak Avrupa’da hizmet vermeye başladığını, günümüzdeyse teknisyenlerinin Uzak Doğu Asya, Latin Amerika, Hindistan ve Avustralya gibi tüm dünyayı dolaştığını belirten şirketin Bölge Genel Müdürü Mert Gün şunları söyledi : “Türkiye Pazarının güçlü bir potansiyele sahip olduğunun farkındayız. Daha önce Türk müşterilerimizle işbirliği yapma fırsatımız oldu ve bir çok projeyi tamamladık. Şu anda, Türkiye’de kurulu rüzgar enerjisi kapasitesi olgun bir seviyede ve yakın gelecek için de umut verici görünüyor. İzmir’in konumu çok kritik, çünkü İzmir’de Dünya’nın her yerine kanat üreten 3 kanat üretim tesisi var. Örneğin geçen ay, İskandinavya merkezli uluslararası bir finansal yatırım şirketi olan müşterimiz için İzmir’deki kanat üretim fabrikalarından birinde fabrika kabul testlerini tamamladık. Bunun yanında, saha hizmetlerinin oldukça motive ve nitelikli olduğu Türkiye’deki insan gücü, rüzgar işletme yönetiminde önemli rol oynuyor. Artık Türk rüzgar işçiliği tecrübesi ve kararlılığıyla her yere hizmet veriyor. İzmir’in stratejik konumu da Türkiye Ofisimizi burada kurma kararımızın nedenlerinden biridir. Fas, Ürdün, Ukrayna ve Balkanlar gibi gelişmekte olan rüzgar piyasalarına buradan erişim kolay. Diğer yandan İzmir’in uluslararası lojistik yeteneklerinin ve yüksek yaşam kalitesinin Türkiye’deki global üreticileri burada tutacağına inanıyoruz.”

 

Türkiye’nin en kaliteli kanat servis sağlayıcılarından biri olmayı hedefleyen, International Blade Service, İzmir’deki ofislerine yerleştikten ve yerel personel istihdamından sonra; ekip, ekipman ve malzemelerini yerleştirmek yanında büyük kanat onarımları yapabileceği büyük ölçekli bir atölye tesisi kurmayı planlıyor. Ayrıca şirket, kanat onarımları konusunda uluslararası standartlarda onaylanmış eğitim hizmetleri vermeyi planlıyor.