İnoSuit – İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı Tanıtım Toplantısı

İnoSuit – İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı Tanıtım Toplantısı

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2016 yılı Kasım ayından bu yana yürütmekte oldukları İnoSuit – İnovasyon Odaklı Mentorluk Programı ile firmalarda 11 ay boyunca, inovasyon yönetimi yetkinliğinin sürdürülebilir şekilde arttırılmasını ve uluslararası iş yapma tecrübesi kazandırılmasını teminen ülkemizdeki üniversiteler ve özel sektör arasında işbirliğinin geliştirilmesini ve üniversitelerindeki bilimsel bilgi, araştırma ve uygulama tecrübesinin anılan firmalara aktarılmasını hedeflemektedir.

İnovasyon günümüz ekonomisinde firmaların var olabilmelerinin temel şartı haline gelmiştir. Ancak “inovasyon süreçlerinin nasıl tasarlanması ve yönetilmesi gerektiği” konusunda hala ciddi soru işaretleri bulunmaktadır. Bu noktadan yola çıkarak inovasyonun hangi yöntemlerle, hangi süreçlerle, hangi araçlarla kurgulanacağını konuşmak ve İnoSuit – İnovasyon Odaklı Mentorluk Programının tanıtılmasına yönelik olarak 30 Temmuz 2019 Salı günü 13:15 – 16:00 saatleri arasında Manisa’da (Manisa OSB Eğitim Salonu, Manisa Organize Sanayi Bölgesi Atatürk CD. No : 7/1 Yunusemre/Manisa) Dr. Merih Pasin tarafından “İNOVASYON, AMA NASIL?” başlıklı sunumun yapılacağı bilgilendirme ve deneyim paylaşım toplantısı düzenlenecektir. Toplantıda ayrıca, İnoSuit Programı katılımcısı firmaların başarı hikayeleri de aktarılacaktır.

Manisa’da düzenlenecek Bilgi ve Deneyim Paylaşım Toplantısı’na http://shorturl.at/jqJ35 adresindeki form doldurularak kayıt yaptırılabilmektedir.

İNOVASYON AMA NASIL?

 

“Hangi Yöntemlerle, Hangi Süreçlerle, Hangi Araçlarla?”

Bilgi ve Deneyim Paylaşım Toplantısı

30 Temmuz 2019, Manisa

13.15 – 13.30 Kayıt ve Karşılama
13.30 – 14.15 İnovasyon, Ama Nasıl? “Hangi Yöntemlerle, Hangi Süreçlerle, Hangi Araçlarla?” Bilgi ve Deneyim Paylaşım Toplantısı
Merih PASİN – İnoSuit Programı Akademik Koordinatörü
14.15 – 14.30 Ara
14.30 – 14.45 İnoSuit Programı İdari ve Finansal Süreçler
Gülçin YETKİN – TİM Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Şubesi
14.45 – 15.30 Deneyim Paylaşımı
Programı katılımcı Firma Temsilcisileri ve Mentorları
15.30 – 16.00 Soru & Cevap