Genç Bizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimleri ile Başladı

Genç Bizz Lise Girişimcilik Programı Öğretmen Eğitimleri ile Başladı

İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Başarı Vakfı işbirliğinde İzmir’de 3 yıldır uygulanan GençBizz Liselerarası Girişimcilik Programı bu yıl da öğretmen eğitimleriyle başladı. Öğretmen eğitimleri meslek lisesi öğretmenlerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

GençBizz Liselerarası Girişimcilik Programı, eğitimde yenilikçi yöntemlerin uygulanmasıyla; öğrencilerin araştırmacı, sorgulayıcı, çözüm odaklı, özgüveni yüksek, alternatif düşünebilen bireyler olarak yetişmelerine, doğru meslek seçimi ve kariyer planlaması yapabilmelerine ve girişimcilik becerilerinin gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor.

4 gün süren öğretmen eğitimlere meslek liseleri öğretmenlerinin de katılımıyla, 80 okuldan 132 öğrenci katılım sağlarken, kendilerine girişimci zihin yapısı ve 21. Yüzyıl Yetkinlikleri konuklarında bilgiler verildi.

Eğitici eğitimleriyle başlayan program, öğrencilere yönelik düzenlenecek İnovasyon Kampları, İzmir Ticaret Fuarı ve Genç Bizz Türkiye Finali ile devam edecek.