Flaman Bölgesi Özelinde Belçika’daki İnovasyonun Geleceği ve Fırsatlar Semineri

Flaman Bölgesi Özelinde Belçika’daki İnovasyonun Geleceği ve Fırsatlar Semineri

Flaman Bölgesi Ticaret Ataşeliği ve TİM AŞ iş birliği ile 5-7 Mart 2019 tarihleri arasında sırasıyla İzmir, Ankara ve İstanbul’da gerçekleştireceğimiz, ICT, Yaşam Bilimleri ve Nanoteknoloji sektörlerine özel “Flaman Bölgesi özelinde Belçika’daki İnovasyonun Geleceği ve Fırsatlar” Seminerleri düzenlenecektir.

Flaman Bölgesi, Belçika nüfusunun %58’ine sahip olup, ülkenin toplam ihracatının ise, %83’ünü gerçekleştirmektedir. Avrupa ülkelerinin inovasyon performansını ölçen 2018 yılı Avrupa İnovasyon Endeksi’ne göre, Belçika, inovasyon alanındaki iş birliği ve kurulan mekanizmalar alanında lider ülke seçilmiştir. Gelişmiş Ar-Ge merkezleri, KOBİ’lerin yenilikçi çalışmaları ve kamu-özel sektör arasındaki iş birliği sayesinde Belçika, Avrupa’nın güçlü yenilikçi ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Seminerler kapsamında TİM AŞ Ceo’su Bahadır Öztanyel Türkiye Ticaret Merkezleri hakkında bilgi verecek olup, Belçika’dan Federal Kamu Hizmeti Finansmanı Vergi Departmanı’ndan ve Flaman Bölgesi Yatırım ve Ticaret Ajansı’ndan Flaman Bölgesi’ndeki Teknoloji iklimi hakkında bilgi aktaracaklar.

İlgilenen firmalarla, Belçika Flaman Bölgesi’nde bir Türk Kuluçka Merkezi kurmak, ve Türk firmalarının özellikle Avrupa pazarına yönelik hizmet ve ürünlerini maksimum destekle sunmalarını sağlamaktır.

Seminer programınına buradan ulaşabilirsiniz.

Verilen bilgiler çerçevesinde düzenlenen kısıtlı katılımlı toplantıya katılımınızı ve katılım teyidinizi en geç 28 Şubat 2019 tarihine kadar e-mail:ezgi.ceri@fitagency.com ya da telefon +90 212 293 99 17 aracılığı ile iletmenizi rica ederiz.

Seminer Gün ve Saatleri:

 

İzmir: 5 Mart 2019 Salı, 09:30 – 12:30, EİB (Ege İhracatçı Birlikleri) Binası

Ankara: 6 Mart2019 Çarşamba 09:30 – 12:30, OAİB (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri) Binası

İstanbul: 7 Mart 2019, Perşembe 09:30 – 12:30, TİM (Türkiye İhracatçı Birlikleri) Binası

*Simultane çeviri olacaktır.