İzmir Endüstriyel Simbiyoz Moderasyon Eğitimi

İzmir Endüstriyel Simbiyoz Moderasyon Eğitimi

İzmir Bölgesinde Endüstriyel Simbiyoz Projesi kapsamında, endüstriyel simbiyoz alanında kilit paydaşlara yönelik eğitici eğitimlerinin devamı niteliğindeki Moderasyon Eğitimi 4 Temmuz 2022 tarihinde Wyndham Grand İzmir Özdilek Hotel’de düzenlendi.

Geliştirilen endüstriyel simbiyoz iş birliklerinin kurumsal ve sistematik olarak işlemesine katkıda bulunabilecek; sahada kolaylaştırıcı rolü üstlenerek İzmir’e özgü bir yönetim modelinin geliştirilmesi sürecinde rol oynayacak paydaşların katılımı ile gerçekleştirilen programda oluşturulan iş fırsatlarının geliştirilmesi, çalıştay moderasyonu ve çalıştay yönetimi konuları işlendi.

Moderasyon Eğitimi süresince bir sinerji çalıştayı sırasında kolaylaştırıcıların görevleri, masa ve zaman yönetimi, var olan bir kaynağın ve ihtiyaç duyulan bir kaynağın tespiti, kaynak eşleştirme için kullanılan formların doldurulması ve düzenlenmesi, olası sinerji eşleşmeleri gibi konular üzerinde duruldu.

Sinerji çalıştayı sırasında uygulanması gereken görev dağılımından, formların nasıl doldurulacağı ile kaynakların endüstriyel simbiyoz yazılımına nasıl kaydedilmesi gerektiğine kadar tüm ayrıntılar detayları ile ele alındı. Kolaylaştırıcıların endüstriyel simbiyoz yazılım programına erişim ve veri girişi sağladığı ve kolaylaştırıcılara pratik imkânı veren interaktif bir çalıştay simülasyonu gerçekleştirildi.

Moderasyon Eğitimine İzmir Endüstriyel Simbiyoz Eğitici Eğitimlerinin ilkine katılım sağlayan ve İzmir’de faaliyet gösteren OSB’ler, EBSO, İZTO, İTB, EİB, ÇMO ve İZSU’dan yetkililer katıldı.

İZMİR ENDÜSTRİYEL SİMBİYOZ – MODERASYON EĞİTİMİ 

EĞİTİM PROGRAMI

WYNDHAM GRAND İZMİR ÖZDİLEK HOTEL

4 TEMMUZ 2022 / PAZARTESİ

09.30- 10.00 Kayıt
10.00- 11.00 Moderasyon Eğitimine Giriş
11.00- 11.30 Kahve Molası
11.30- 13.00 Sinerji Çalıştayı Planlama

Görev Tanımları

Çalıştay ve Zaman Yönetimi

13.00 – 14.00 Öğle Yemeği Arası
14.00- 15.00 Firmalar Arası Olası Sinerji İlişkilerini Ortaya Çıkarma

Masa Yönetimi

Var olan ve ihtiyaç duyulan kaynakların formlara girilmesi

Formların toparlanması

15.00- 15.30 Kahve Molası
15.30 – 17.00 Endüstriyel Simbiyoz Programına Giriş

Formlardan elde edilen verilen endüstriyel simbiyoz programına girilmesi

Program içerisinde olası kaynak eşleştirme

Olası sinerjilerin raporlanması