Best For Energy Projesi Tamamlandı

Best For Energy Projesi Tamamlandı

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından, Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) ortaklığıyla, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında uygulanan BEST For Energy (Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi – Boosting Effective and Sustainable Transformation for Energy) Projesi Haziran ayı itibariyle tamamlandı.

İzmir ve çevresinde, temiz enerji ve temiz teknolojiler alanında ekipman ve teknoloji üretimi ile hizmet sektöründe rekabet gücü yüksek bir küme geliştirme hedefiyle gerçekleştirilen projenin 3 yıllık uygulama döneminde çok sayıda başarılı çalışmaya imza atıldı. Rüzgâr, güneş, jeotermal, biyokütle ve yeşil hidrojen alt sektörlerine odaklanılan projede pek çok analiz, ekosistem geliştirme, tanıtım ve uluslararasılaşma faaliyetleri yürütüldü. Firmaların rekabet gücünü artırmak ve sektörün ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını yetiştirmek amacı ile geniş kapsamlı eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirildi.

Temiz enerji ve temiz teknolojiler alanında rekabetçi bir küme oluşumuna öncülük eden BEST For Energy Projesinin başarısına katkı koyan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. BEST For Energy Projesi kapsamında hayata geçirilen faaliyetlerin sürdürülebilirliği, proje uygulayıcıları İzmir Kalkınma Ajansı ve Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ENSİA) tarafından sektörel paydaşlarla birlikte etkin bir şekilde sağlanacaktır. Bu çalışmaların takibi için, projenin web sitesini ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.