İmalatta Teknolojik Dönüşüm

Savunma ve havacılık sektörünün önde gelen şirketlerine hizmet veren Kaan Makina, Ajansımızdan aldığı destekle gerçekleştirdiği teknolojik dönüşüm sayesinde daha az maliyetle daha yüksek kapasitede üretim yapıyor.

 

1982 yılından bu yana Kemalpaşa ilçemizde faaliyet gösteren Kaan Makina ileri teknoloji teçhizatlar ile donatılmış fabrikasında hassas makina parçaları imal ediyor. Sektör tecrübesi ve yenilikçi imalat teknolojilerine hakimiyetini Ajansımız desteğiyle gerçekleştirdiği makina yatırımı ile pekiştiren Kaan Makina, Türkiye’nin önde gelen havacılık şirketleri için parça üretiyor.

 

Ajansımızdan aldığı destek kapsamında hassas imalat yeterliliğine sahip ilk makinasını alan Kaan Makina, bugün sayısını 12’ye çıkardığı bu ileri teknoloji cihazlarla, havacılık parçaları imalatında kapasitesini hızla artırmaya devam ediyor. Gerçekleştirdiği teknolojik dönüşüm öncesinde 20 olan çalışan sayısını 26’sı beyaz yakalı olmak üzere 55 kişiye çıkaran Kaan Makina, artan nitelikli çalışan kapasitesiyle yüksek mühendislik bilgisi gerektiren ARGE çalışmaları yürütmeye devam ediyor.

 

Her aşamasında modern teknoloji kullanılan ve akıllı sistemler ile kontrol edilen, kusursuz ve daha az maliyetli üretim hedefiyle çalışmalarını sürdüren Kaan Makina, verimlilik ve etkinlik kavramlarına verdiği önemle küresel düzeyde rekabet avantajı sağlamayı amaçlıyor.

 

Kaan Makina, bünyesine kattığı ileri teknoloji makinalarla artırdığı üretim kapasitesiyle İzmir’e rekabet üstünlüğü kazandırıyor.